poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Dafi - czarujący dzbanek
W takie upały najlepiej pić wodę, ale jaką? Przefiltrowaną, schłodzoną. Taka najlepiej gasi pragnienie. Powiem szczerze, że zawsze chciałam zakupić taki dzbanek ponieważ jest bardzo przydatny . Ten akurat dostałam na spotkaniu podlaskich blogerek od firmy Dafi. Dziś dowiecie się o nim trochę więcej. :)

DZBANEK FILTRUJĄCY DAFI 

 Co o dzbanku filtrującym dafi mówi producent? 

 Dzbanki filtrujące ATRI o pojemności całkowitej 2,4 l. (pojemności wody przefiltrowanej ok.1 l.) z elektronicznym wskaźnikiem wymiany wkładu są doskonałym sposobem otrzymywania czystej wody, pozbawionej chloru, metali ciężkich (np. ołów , miedź) i in. szkodliwych substancji. Wystarczy napełnić dzbanek filtrujący wodą z kranu i odczekać kilka minut, aż woda się przefiltruje.
Dzbanek filtrujący ATRI wyposażony jest w filtr wymienny DAFI Classic o średniej wydajności około 100-150l* przefiltrowanej wody, przez co poleca się go osobom zużywającym mniejsze ilości wody w kuchni (starsi, single, małe rodziny).
Posiadając dzbanek filtrujący DAFI masz gwarancję, że woda dostarczana do Twojego gospodarstwa domowego stanie się idealna do przygotowywania gorących i zimnych napojów, ale również do przygotowania posiłków dla całej rodziny (szczególnie zup, mlek i kasz dla małych dzieci) czy na przykład kostek lodu, itp.Kilka słów ode mnie: 

Dzbanek dostałam w ładnym, granatowym kolorze. W kartonowym opakowaniu oprócz dzbanka znalazłam także filtr, który wystarczy na przefiltrowanie 150 l. wody oraz paseczki do sprawdzenia twardości wody. Sam dzbanek jest prosty w obsłudze i  bardzo ładnie prezentuje się w kuchni. Wodę wlewamy przez przesuwane wieczko na górze dzbanka (które jest zamykane i żadne paprochy ani zwierzątka nie dostaną się do środka) , dostaje się ona do filtra i szybkimi kropelkami skapuje już czysta, przefiltrowana woda, która nadaje się do picia. Dzięki elektronicznemu wyświetlaczu wiemy kiedy trzeba wymienić filtr, ponieważ za każdym razem gdy nalewamy wodę do filtracji liczba zmienia się. Kiedy spróbujemy przefiltrowaną, czystą wodę pozbawioną metali ciężkich oraz chloru nie chcemy wracać smakiem do ohydnej wody prosto z kranu z pływającymi białymi paprochami. Woda z dzbanka dafi ma słodki smak i możemy jej użyć do zamrożenie lodu, przygotowania smacznej kawy lub herbaty a przede wszystkim delektować się jej łagodnym smakiem. Postanowiłam również zrobić test by sprawdzić jaka wodą płynie u mnie w domu. Efekt możecie zobaczyć poniżej. Mogłam się spodziewać, że woda płynąca z kranu to  twarda woda, ale nie wierzyłam dopóki nie zobaczyłam. :)
Warto sprawdzić sobie taki dzbanek, który zadba o naszą wodę. Szczególnie latem, gdy tej wody najwięcej potrzebujemy.


 Tak się filtruje woda


 I łyk smacznej wodyTu lejemy naszą wodę, która zaraz zostanie przefiltrowana


 Na górze (paseczek różowy) to woda prosto z kranu, zaś ta na dole (niebieski paseczek)  to woda z dzbanka dafi

 Eksperyment


 Dafi zagościł w moim domu na dobre! :)


 Cena: 

44 zł za dzbanek filtrujący dafi
13 zł za filtr  Dostępność:


Dobranoc, słodkich snów.

Mleczna

4 komentarze:

 1. Ja mam ochotę, ale na tą butelkę booble ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam taki dzbanek filtrujący, tylko BRITA. To rewelacyjna sprawa! Cała Bawaria ma wodę z kamieniem, a ja bez :P
  Zakupiliśmy jeszcze filtr do wody pod prysznicem i nie ma porównania. Szczerze polecam :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,

  Malko

  OdpowiedzUsuń
 3. Przez długi czas marzył mi się dzbanek z Brity, ale w sumie może skuszę się na dafi ?

  OdpowiedzUsuń
 4. piękny blog i świetne posty <3
  agrestaco6.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Najaktywniejsze:

Get this commentators widget